Bagi seorang laki-laki, apa yang mereka lihat dalam sesebuah pasukan bola sepak adalah tentang corak dan strategi permainan.

Namun, lain pula pada kaca mata kaum wanita yang rata-ratanya lebih memandang pada paras rupa, selain daripada skill pemain itu sendiri. Tak dinafikan, itu antara salah satu daya penarik di lensa media setiap kali berlangsungnya Piala Dunia.

Jadi, kalau tak kerana terpengaruh dengan ayah, abang atau teman lelaki, biasanya apa lagi yang boleh buat perempuan suka tengok bola? Mestilah nak cuci mata sikit. Hiks!

Berikut kami senaraikan antara pemain-pemain bola sepak helok yang beraksi pada Piala Dunia kali ini. Tak kiralah sama ada mereka pemain senior atau tidak, selain daripada aksi di padang, kemunculan mereka juga sering dinantikan peminat.

1. Cristiano Ronaldo (Portugal)

2. Mat Hummels (Jerman)

3. Marcos Rojo (Argentina)

 

IKLAN

Primer día en Madrid y seguimos ??@gustavo_ortiz_g4

A post shared by Marcos Rojo ⚽ (@marcosrojo) on

4. James Rodriguez (Colombia)

☀ #Marcjacobssunglasses @marcjacobs

A post shared by James Rodríguez (@jamesrodriguez10) on

5. Alisson Becker (Brazil)

Alegria de estar com este grupo novamente!!! ??? @lucasfigfoto #AB1

A post shared by Alisson Becker (@alissonbecker) on

6. Andre Silva (Portugal)

Still working ?

A post shared by André Silva (@andresilva9) on

IKLAN

7. Julia Brandt (Jerman)

♠️♣️

A post shared by Julian Brandt (@julianbrandt) on

8. Nahitan Nandez (Uruguay)

9. Gerard Pique (Sepanyol)

Snow time! @shakira @kypers_eyewear

A post shared by Gerard Piqué (@3gerardpique) on

IKLAN

10. Neymar (Brazil)

@replay #replayjeans ?Thierry Le Gouès

A post shared by Nj ?? ? neymarjr (@neymarjr) on

11. Keisuke Honda (Jepun)

12. Isco Alarcon (Sepanyol)

??

A post shared by Isco Alarcon Suarez (@iscoalarcon) on

13. Granit Xhaka (Switzerland)

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

14. Olivier Giroud (Perancis)

#france #international #giroud #oliviergiroud #blue #selfie #smile

A post shared by Olivier Giroud (@oliviergiroudofficial) on

15. Filip Kostic (Serbia)

A post shared by Filip Kostic (@filipkostic17) on