Anugerah Seni Baeksang ke-57 telah pun mengumumkan pemenang bagi kategori televisyen dan filem Korea.

Acara gilang-gemilang ini berlangsung tanpa penonton di KINTEX Hall in Ilsan dengan menampilkan Bae Suzy dan Shin Dong Yup sebagai hos.

Berikut merupakan antara pemenang dalam Anugerah Baeksang ke-57.

DRAMA TERBAIK

Pemenang: JTBC “Beyond Evil”

• JTBC “Beyond Evil”
• tvN “It’s Okay to Not Be Okay”
• tvN “Flower of Evil”
• tvN “My Unfamiliar Family”
• Netflix “Extracurricular”

Foto: Asian Wiki

RANCANGAN HIBURAN TERBAIKKakaoTV “March of the Ants”

Pemenang: MBC “How Do You Play?”

• MBC “How Do You Play?”
• JTBC “Sing Again”
• tvN “You Quiz on the Block”
• SBS “Legendary Stage Archive K”

RANCANGAN PENDIDIKAN TERBAIK

Pemenang: KBS “Archive Project – Modern Korea 2”

• EBS “Architectural Exploration – House Season 3”
• SBS “The Story of That Day In Which The Tail Bites The Tail” (literal title)
• KBS “Archive Project – Modern Korea 2”
• JTBC “Differential Class”
• SBS “Battle of the Century: AI vs Human”

PELAKON DRAMA LELAKI TERBAIK

Pemenang: Shin Ha Kyun – JTBC “Beyond Evil”

• Kim Soo Hyun – tvN “It’s Okay to Not Be Okay”
• Song Joong Ki – tvN “Vincenzo”
• Shin Ha Kyun – JTBC “Beyond Evil”
• Uhm Ki Joon – SBS “The Penthouse”
• Lee Joon Ki – tvN “Flower of Evil”

Foto: Soompi

PELAKON DRAMA WANITA TERBAIK

Pemenang: Kim So Yeon – SBS “The Penthouse”

• Kim So Yeon – SBS “The Penthouse”
• Kim So Hyun – KBS 2TV “River Where the Moon Rises”
• Seo Ye Ji – tvN “It’s Okay to Not Be Okay”
• Shin Hye Sun – tvN “Mr. Queen”
• Uhm Ji Won – tvN “Birthcare Center”

Foto: SCMP

PELAKON PEMBANTU DRAMA LELAKI TERBAIK

IKLAN

Pemenang: Oh Jung Se – tvN “Its’s Okay to Not Be Okay”

• Kim Seon Ho – tvN “Start-Up”
• Kim Ji Hoon – tvN “Flower of Evil”
• Oh Jung Se – tvN “Its’s Okay to Not Be Okay”
• Lee Hee Joon – tvN “Mouse”
• Choi Dae Hoon – JTBC “Beyond Evil”

PELAKON PEMBANTU DRAMA WANITA TERBAIK

Pemenang: Yeom Hye Ran – OCN “The Uncanny Counter”

• Park Ha Sun – tvN “Birthcare Center”
• Shin Eun Kyung – SBS “The Penthouse”
• Yeom Hye Ran – OCN “The Uncanny Counter”
• Jang Young Nam – tvN “It’s Okay to Not Be Okay”
• Cha Chung Hwa – tvN “Mr. Queen”

PELAKON BARU DRAMA LELAKI TERBAIK

Pemenang: Lee Do Hyun – JTBC “18 Again”

• Kim Young Dae – SBS “The Penthouse”
• Na In Woo – KBS 2TV “River Where the Moon Rises”
• Nam Yoon Su – Netflix “Extracurricular”
• Song Kang – Netflix “Sweet Home”
• Lee Do Hyun – JTBC “18 Again”

PELAKON BARU DRAMA WANITA TERBAIK

Pemenang: Park Ju Hyun – Netflix “Extracurricular”

• Kim Hyun Soo – SBS “The Penthouse”
• Park Gyu Young – Netflix “Sweet Home”
• Park Ju Hyun – Netflix “Extracurricular”
• Lee Joo Young – OCN “Times”
• Choi Sung Eun – JTBC “Beyond Evil”

PENGHIBUR LELAKI TERBAIK

Pemenang: Lee Seung Gi – SBS “Master in the House,” Netflix “Busted Season 3”

IKLAN

• Moon Se Yoon – KBS 2TV “2 Days and 1 Night,” Comedy TV “Delicious Guys”
• Shin Dong Yup – KBS 2TV “Immortal Song,” SBS “My Ugly Duckling”
• Yoo Jae Suk – MBC “How Do You Play?,” tvN “Sixth Sense”
• Lee Seung Gi – SBS “Master in the House,” Netflix “Busted Season 3”
• Jo Se Ho – tvN “Yoo Quiz on the Block”

PENGHIBUR WANITA TERBAIK

Pemenang: Jang Do Yeon – MBC “I Live Alone” (“Home Alone“), JTBC “Don’t Be the First One!”

• Kim Sook – MBC “Where Is My Home,” KBS joy “Love Naggers“
• Song Eun Yi – JTBC “Nice Alone,” KBS 2TV “Problem Child in House”
• Jang Do Yeon – MBC “I Live Alone” (“Home Alone“), JTBC “Don’t Be the First One!”
• Jaejae – JTBC “Nice Alone,” TVING “Girls’ High School Mystery Class”
• Hong Hyun Hee – MBC “The Manager,” Channel A “My Golden Kids”

FILEM TERBAIK

Pemenang: “Samjin Company English Class”

• “Moving On”
• “Deliver Us from Evil”
• “Samjin Company English Class”
• “Voice of Silence”
• “The Book of Fish”

PELAKON FILEM LELAKI TERBAIK

Pemenang: Yoo Ah In – “Voice of Silence”

• Byun Yo Han – “The Book of Fish”
• Sol Kyung Gu – “The Book of Fish”
• Yoo Ah In – “Voice of Silence”
• Lee Jung Jae – “Deliver Us from Evil”
• Jo Jin Woong – “Me and Me”

PELAKON FILEM WANITA TERBAIK

IKLAN

Pemenang: Jeon Jong Seo – “The Call”

• Go Ah Sung – “Samjin Company English Class”
• Kim Hye Soo – “The Day I Died: Unclosed Case”
• Moon So Ri – “Three Sisters”
• Ye Soo Jung – “An Old Lady”
• Jeon Jong Seo – “The Call”

PELAKON PEMBANTU FILEM LELAKI TERBAIK

Pemenang: Park Sung Min – “Deliver Us from Evil”

• Goo Gyo Hwan – “Peninsula”
• Park Sung Min – “Deliver Us from Evil”
• Shin Jung Geun – “Steel Rain 2: Summit”
• Yoo Jae Myung – “Voice of Silence”
• Heo Joon Ho – “Innocence”

PELAKON PEMBANTU FILEM WANITA TERBAIK

Pemenang: Park Sung Min – “Deliver Us from Evil”

• Kim Sun Young – “Three Sisters”
• Bae Jong Ok – “Innocence”
• Lee Re – “Peninsula”
• Esom – “Samjin Company English Class”
• Lee Jung Eun – “The Day I Died: Unclosed Case”

PELAKON BARU FILEM LELAKI TERBAIK

Pemenang: Hong Kyung – “Innocence”

• Kim Do Yoon – “Peninsula”
• Ryu Soo Young – “Steel Rain 2: Summit”
• Park Seung Joon – “Moving On”
• Lee Bong Geun – “The Singer”
• Hong Kyung – “Innocence”

PELAKON BARU FILEM WANITA TERBAIK

Pemenang: Choi Jung Woon – “Moving On”

• Park So Yi – “Deliver Us From Evil”
• Shin Hye Sun – “Innocence”
• Jang Yoon Joo – “Three Sisters”
• f(x)’s Krystal – “More Than Family”
• Choi Jung Woon – “Moving On”

Lain-lain kategori:

  • Pengarah Terbaik: Hong Eui Jeong (“Voice of Silence”)
  • Pengarah Baru Terbaik:  Yoon Dan Bi (“Moving On”)
  • Lakon Layar Terbaik: “The Day I Died: Unclosed Case” (Park Ji Wan)
  • Arahan Seni Terbaik: “Space Sweepers” (Jung Sung Jin and Jung Chul Min)

Amacam, korang puas hati tak dengan senarai pemenang yang diumumkan semalam?

Tahniah diucapkan kepada semua pemenang.

Sumber: Soompi