Baru sahaja menyambut ulang tahun ke-37, bintang bola sepak terkenal Cristiano Ronaldo telah mencatatkan rekod apabila beliau menjadi manusia pertama yang mempunyai seramai 400 juta pengikut di instagram.

Pada pertengahan tahun lalu, Ronaldo dilihat mempunyai sejumlah 300 juta pengikut dan hanya beberapa bulan sahaja bintang sukan ini berjaya menambah sehingga 400 juta. Tempat kedua dimiliki oleh Kylie Jenner dengan jumlah pengikut seramai 308 juta dan diikuti Lionel Mesi sebanyak 306 juta.

Dengan jumlah 3242 hantaran yang dibuat di instagram, Cristiano Ronaldo juga mencatatkan purata sebanyak 10 juta tanda suka bagi setiap gambar yang dimuat naik dan beliau hanya mengikuti 501 akaun instagram yang lain.

Fuh, memang ramai rupanya peminat Cristiano Ronaldo ni mengalahkan artis!

Jom kita lihat antara akaun instagram milik individu lain yang turut mempunyai jumlah pengikut paling ramai.

1. Cristiano Ronaldo

Jumlah followers: 400 juta

Instagram: @cristiano

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

2. Kylie Jenner

Jumlah followers: 309 juta

Instagram: @kyliejenner

Manusia Pertama Punya 400 Juta Pengikut, Ini Senarai Individu Paling Ramai Followers Di IG

3. Lionel Messi

Jumlah followers: 306 juta

IKLAN

Instagram: @leomessi

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

4. The Rock

Jumlah followers: 295 juta

Instagram: @therock

 

View this post on Instagram

 

A post shared by therock (@therock)

5. Selena Gomez

Jumlah followers: 295 juta

Instagram: @selenagomez

IKLAN

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

6. Ariana Grande

Jumlah followers: 294 juta

Instagram: @arianagrande

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

7. Kim Kardashian

Jumlah followers: 285 juta

Instagram: @kimkardashian

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

IKLAN

8. Beyonce

Jumlah followers: 237 juta

Instagram: @beyonce

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

9. Justin Bieber

Jumlah followers: 219 juta

Instagram: @justinbieber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)

10. Taylor Swift

Jumlah followers: 198 juta

Instagram: @taylorswift

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Korang punya jumlah followers di instagram berapa orang pula? Hiks!